Drożków 17.12.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu –  Drożków

Dzisiaj III Niedziela Adwentu-Radości  Gaudete.

Dzisiaj dzień solidarności z Kaplanami Seniorami modlimy się za Księży emerytów, dobrowolna zbiórka do puszki na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

Caritas  rozprowadza świece na stół wigilijny w cenie : mała 6 zł,

Roraty o godz. 7.00 we wtorek  czwartek.

Za tydzień w niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Na odświętnym stole stawiamy zapaloną świecę wigilijną, czytamy urywek ewangelii mówiący o narodzinach Jezusa, wspólna modlitwa i składamy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i spożywamy wieczerzę. O 24.00. idziemy na pasterkę. W tym dniu obowiązuje post, nie spożywamy pokarmów mięsnych.

W piątek zapraszam młodzież przygotowującą się do s. bierzmowania do dekorowania kościoła na święta o godz. 16.00

Podczas  pasterki zbiórka na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. Bpa Wilhelma Pluty.

Sprzątanie: Mariola, Halina Buca, Anna Patrycja Kojowskie.

Wtorek –     7.00  + Katarzyna Rajczakowska

Czwartek  -  7.00

Sobota   -    17.00 O zdrowie i bł. Boże dla Maryny w 1r. urodzin oraz w dniu imienin dla Wiktorii, Adasia, Zosi i Adasia.

Niedziela - IV Niedziela Adwentu

9.30-O zdrowie i bł. Boże dla całej rodziny i o zdrowie dla Szczepana.

PASTERKA

24.00- W int. Parafian.

Lubanice 17.12.2017 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu   - Lubanice

Dzisiaj III Niedziela Adwentu- Radości Gaudete.

Roraty w środę i piątek o 7.00

Za tdzień w niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Na odświętnym stole stawiamy zapaloną świecę wigilijną, czytamy urywek ewangelii mówiący o narodzinach Jezusa, wspólna modlitwa i składamy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i spożywamy wieczerzę. O 22.00. idziemy na pasterkę. W tym dniu obowiązuje post, nie spożywamy pokarmów mięsnych.

W piątek zapraszam młodzież przygotowującą się do s. bierzmowania do dekorowania kościoła na święta o godz. 17.00

Sprzątanie: Zofia Pietrowiak, Dorota, Dominika Czarneckie, Krystyna Maksylewicz.

Środa – 7.00 Dziękczynna za otrzymane łaski.

Piątek – 7.00+ Krystyna i Tadeusz

Niedziela- IV Niedziela Adwentu

8.00 W 2r. ur. Natalii

11.30 ++ Marian w 15 r. śm.++ Jan ,Marianna, Irena , Teresa, Stanisław, Barbara.

PASTERKA

22.00 – O zdrowie i bł. Boże dla Andrzeja z okazji rodzin.

5 Maja 2024
Irena, Ita, Pius, Teodor, Waldemar,