Lubanice 18.12.2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – Lubanice

Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.

W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Na odświętnym stole stawiamy zapaloną świecę wigilijną, czytamy urywek ewangelii mówiący o narodzinach Jezusa, wspólna modlitwa i składamy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i spożywamy wieczerzę. O 22.00. idziemy na pasterkę. W tym dniu obowiązuje post, nie spożywamy pokarmów mięsnych.

Podczas  pasterki zbiórka na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. Bpa Wilhelma Pluty.

Za tydzień w Niedzielę  Uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Sprzątanie : Wiesion Ewa, Ewelina Jabłońska, Zdzisława Monika Konopielko.

Środa – 7.00 W pewnej intencji

Piątek – 16.30 + Kazimiera Słowikowska w miesiąc po śmierci.

Sobota - Wigilia - Pasterka

22.00 W int. Andrzeja z okazji urodzin

Niedziela - Narodzenie Pańskie

12.00 - + Marian w 14r. śm. Jan, Marianna, Teresa i Irena Stanisław Czarnecki

Drożków 18.12.2016 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – Drożków

Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.

W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Na odświętnym stole stawiamy zapaloną świecę wigilijną, czytamy urywek ewangelii mówiący o narodzinach Jezusa, wspólna modlitwa i składamy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i spożywamy wieczerzę. O 24.00. idziemy na pasterkę. W tym dniu obowiązuje post, nie spożywamy pokarmów mięsnych.

Za tydzień w Niedzielę  Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msza św. o godz. 10.00.

Młodzież zapraszam piątek na 10.00. ubieranie choinek.

Sprzątanie: Elżbieta Markiewicz, Marzena Banaś, Małgorzata Mariasz, Renata Kasperska.

Wtorek - 7.00

Czwartek – 7.00 W pewnej intencji

Sobota – Wigilia - Pasterka

24.00 –w int. Parafian

Niedziela – Narodzenie Pańskie

10.00 -  Renata w 50r.urodzin od dzieci.

Polecamy prasę katolicką.

Dzisiaj jest: Sobota