Drożków 11.02.2024 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła - Drożków

Dzisiaj VI Niedziela Zwykła, XXXII Światowy Dzień Chorego

Dzisiaj rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana,Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 17.00. W tym dniu dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów.

W środę 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

We wszystkie czwartki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach zaprasza na spotkanie autorskie z księdzem Witoldem Lesnerem. Spotkanie odbędzie się 16 lutego o godzinie 17.00 2024 r. w Czytelni Ogólnej (parter). Dochód ze sprzedaży książek (cena 50 zł) przeznaczony jest na wsparcie chrześcijańskiej misji na Kubie.

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św.

Środa Popielcowa 14.02.2024r

- 17.00 + Ks.Ryszard Walner od rodz. Mucha

Sobota – 17.00 +Emilia, Jan, ++z rodziny

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024r.

9.30 +Joanna w 6r.śm ++ z rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła - Lubanice

Dzisiaj VI Niedziela Zwykła, XXXII Światowy Dzień Chorego

Dzisiaj rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu , będzie wystawiona księga trzeźwości prosimy o podejmowanie wpisów w intencji wszystkich uzależnionych od różnych nałogów.

W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana,Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 16.00. W tym dniu dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00

Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św.

Msza Św. Za +Tadeusza Trojanowskiego w miesiąc po śmierci będzie przełożona z 16.02 na 27.02 o godz. 16.00

Środa Popielcowa 14.02.2024r

16.00 + Tadeusz Kotwicki w 13r.śm. +Emilia Łońska w 16r.śm +Gwidon, + Michał Koziński

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024r.

8.00 ++Irena Jerzy Zalewscy oraz ++babcie i dziadków

11.30 ++z rodz. Bernat i Galickich