Drożków 17.12.2023 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – Drożków

Dzisiaj III Niedziela Adwentu-Radości Gaudete.

Dzisiaj dzień solidarności z Kaplanami Seniorami modlimy się za Księży emerytów, dobrowolna zbiórka do puszki na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

Roraty o godz. 7.00 we wtorek czwartek.

W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy dzieci, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania starszych o udekorowanie kościoła na święta Bożego Narodzenia.

Za tydzień w niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Na odświętnym stole stawiamy zapaloną świecę wigilijną, czytamy urywek ewangelii mówiący o narodzinach Jezusa, wspólna modlitwa i składamy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i spożywamy wieczerzę. O 24.00. idziemy na pasterkę. W tym dniu obowiązuje post, nie spożywamy pokarmów mięsnych.

Podczas  pasterki zbiórka na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. Bpa Wilhelma Pluty.

Wtorek – 7.00 ++Leokadia, Hipolit

Czwartek - 7.00 ++Krystyna, Tadeusz

Sobota - 17.00 +Bolesław Paluch – syn ++Genowefy i Ludwika Paluch

Niedziela - IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023r.

9.30-+ Ks. Ryszard Walner od rodz. Mucha

PASTERKA – 25.12.2023r.

24.00- W int. Parafian.

Boże Narodzenie

12.00- Dziękczynna za otrzymane łaski i prośbę o opiekę Matki Bożej dla całej rodziny.

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu - Lubanice

Dzisiaj III Niedziela Adwentu- Radości Gaudete.

Dzisiaj dzień solidarności z Kapłanami Seniorami modlimy się za Księży emerytów, dobrowolna zbiórka do puszki na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

Roraty o godz. 7.00 w środę i piątek

Prosimy Łukawy o udekorowanie kościoła na święta Bożego Narodzenia.

Za tydzień w niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Na odświętnym stole stawiamy zapaloną świecę wigilijną, czytamy urywek ewangelii mówiący o narodzinach Jezusa, wspólna modlitwa i składamy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i spożywamy wieczerzę. O 22.00. idziemy na pasterkę. W tym dniu obowiązuje post, nie spożywamy pokarmów mięsnych.

Sprzątanie : Helena Wercholak, Honorata Janosz, Małgorzata Tomaszewska, Zofia Weryszko.

Środa – 7.00 W8r.ur. Natalii

Piątek – 7.00 W 70r.ur. Janiny Wieczyńskiej

Niedziela - IV Niedziela Adwentu – 24.12.2023r.

8.00++Piotr,Maria,Michał, Małgorzata++z rodz.

11.30 +Ryszard Walner od Apostolatu Maryjnego

PASTERKA – 24.12.2023r.

22.00 – Andrzej Trojanowski w 50r. ur.

Boże Narodzenie- 25.12.2023r.

10.00++Kazimierz, Jerzy ++babcie i dziadków

W zeszłym tygodniu z naszej parafii odeszli do domu Pana: +Stanisław Jarosz ; + Maria Wiśniewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

29 Kwietnia 2024