Lubanice 11.09.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedziele Zwykłą – Lubanice

Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary.Kościół w Polsce włącza się w inicjatywę Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), aby dzień 14 września br., a więc uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego był Dniem Modlitw za Ukrainę.Zapraszamy na Drogę Krzyżową w tym dniu o godz. 17.30. Odpust w kościele rektoralnym w Żarach środę o godz. 17.00.

W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.

W niedziela za tydzień 18 września świętego Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży.

Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

Marsz dla życia i rodziny rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Mszą św. w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP.

Msze Św. :

Środa – 18.00 ++Józef, Rozalia, Maria

Piątek – 18.00 Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł .Boże dla całej rodziny

Niedziela XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022r.

8.00 – W 5r. ur. Hani o zdrowie i bł .Boże

11.30 – ++ Katarzyna, Wojciech Chmara ++Józef, Maria Weryszko

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła– Drożków

Dzisiaj XXIV Niedziela Zwykła. Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Kościół w Polsce włącza się w inicjatywę Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), aby dzień 14 września br., a więc uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego był Dniem Modlitw za Ukrainę.

Za tydzień w niedziele 18 września świętego Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży.

Dziękujemy wszystkim którzy przygotowali uroczystości związane z Odpustem Parafialnym. Kolejce która porządnie wysprzątała kościół i złożyła ofiare na bukiety. Podziękowania dla p.Romana. B., Pawła L i Piotra K. za wykoszenie trawy.

Wtorek – 18.00 ++ z rodziny Główka i Papierz

Czwartek – 18.00 + Anna Lubaczewska

Sobota – 18.00 + Maria Lipiec od przyjaciół z Podkarpacia

Niedziela- XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022r.

9.30 W 8.r. Śmierci Teresy i za +Antoniego

Dzisiaj jest: Piątek